مقالات

اینترفیس خودرو چیست و روی چه ماشین هایی نصب می شود؟

اینترفیس خودرو چیست و روی چه ماشین هایی نصب می شود؟

اینترفیس خودرو ابزاری است که به راننده این امکان را می دهد تا فایل های موسیقی را توسط کلید های کنترل صدا که کنار فرمان ماشین قرار گرفته اند، به راحتی در کنترل خود داشته باشد. در واقع این قطعه فیزیکی سخت افزاری مثل یک رابط کاربری بین ضبط ماشین و کلیدهایی که در کنار فرمان ماشین قرار داده می شوند، عمل می کند.

این ابزار به منظور ایجاد قابلیت در دسترس بودن عملکرد ضبط ماشین برای ضبط های غیر فابریک خودرو در ماشین هایی که می توانند این قابلیت را دریافت کنند، کار گذاشته می شود. به این ترتیب، راننده می تواند کنترل سیستم صوتی ماشین خود را از روی فرمان ماشین و کلیدهایی که در کنار آن نصب شده اند، به راحتی در اختیار خود بگیرد.

اینترفیس خودرو چیست و روی چه ماشین هایی نصب می شود؟

مزیت های اینترفیس کدام است؟

در بسیاری از مواقع دلیل تعداد زیادی از تصادفات رانندگی که خسارت های مالی و جانی فراوانی نیز به بار می آورد، عدم تمرکز راننده و پرت شدن حواس او حتی برای یک لحظه است. برخی از اوقات با اتفاقاتی که در حین رانندگی ذهن راننده را درگیر می کند و یا انجام کارهای متفرقه، تنها برای چند ثانیه توجه راننده به جای رانندگی به موضوعی دیگر جلب می شود. ت

مام این اتفاقات همان یک لحظه غفلتی است که یک عمر پشیمانی را به همراه می آورد. به عنوان نمونه، وقتی راننده برای تنظیم صدای سیستم صوتی خودرو به سمت ضبط ماشین خود خم می شود، دیگر صد در صد حواس خود را روی رانندگی نمی گذارد و احتمال تصادف او بسیار بیش تر خواهد شد.

مزیت اینترفیس خودرو دقیقاً در همین زمان است که خود را به خوبی نشان می دهد. راننده ها با داشتن چنین سیستم کنترلی برای ضبط ماشین خود، بدون این که در حین رانندگی نیازمند تمرکز روی بخش دیگری از ماشین خود باشند، از همان کنار فرمان ماشین می توانند ضبط ماشین خود را کنترل کنند.

به عنوان مثال چنانچه صدای ضبط ماشین مزاحم رانندگی آن ها می شود، به راحتی با کلید کنترل صدا که کنار فرمان کار گذاشته شده است می توانند صدا را کم و یا کلاً ضبط را خاموش کنند. به این ترتیب، با تجهیز شدن ماشین به اینترفیس علاوه بر این که دقت راننده حین رانندگی بیش تر می شود، ایمنی او نیز بهتر رعایت خواهد شد.

کنترل اینترفیس روی فرمان

اینترفیس (interface)روی چه ماشین هایی نصب می شود؟

اینترفیس خودرو را برای ماشین هایی می توان نصب کرد که قابلیت نصب این رابط کاربری را داشته باشند. البته با وجود پیشرفت هایی که در این زمینه به دست آمده است، اغلب ماشین ها این قابلیت را دارا هستند و می توانند این ابزار کاربردی را به عنوان اکسسوری ماشین برای خودروی خود مورد استفاده قرار دهند.

علاوه بر این، بسیاری از سازندگان خودرو این وسیله را در زمان تولید خودرو روی آن نصب می کنند و در واقع خودرو از همان ابتدا با داشتن چنین امکان فوق العاده ای وارد بازار می شود.

نکته دیگری که در رابطه با اینترفیس خودرو وجود دارد، این است که مدل هر اینترفیس به صورتی است که هر نوع ماشین باید از نوع خاص این نوع ابزار که متعلق به این مدل ماشین است استفاده کند. مثلاً سال تولید ماشین ها و همچنین مدل آن ها ازجمله عواملی هستند که می توانند نوع اینترفیس آن خودرو را مشخص کنند. به این ترتیب، پیش از خرید این ابزار بهتر است با فروشندگان و کسانی کار نصب را انجام می دهند، مشورت شود.

 

برندهای موجود در بازار

برندهای مختلفی در بازار برای اینترفیس خودرو وجود دارد که هر کدام از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند. برخی از این برندها عبارت هستند از:

  • اینترفیس پایونیر (pioneer)
  • اینترفیس کنوود (Kenwood)
  • اینترفیس جی وی سی (JVC)
  • اینترفیس اکسس (AXES)
  • اینترفیس مکسیدر (Maxeeder)
  • اینترفیس سونی (Sony)
  • اینترفیس آلپاین (Alpine)
  • اینترفیس یونیورسال (Universal).

اینترفیس پایونیر

 

 بهترین اینترفیس خودرو کدام است؟

در نهایت اگر پس از شناختی که از اینترفیس خودرو پیدا کرده اید، مایل هستید برای راحتی و داشتن سفری ایمن با اتومبیل خود این ابزار فوق العاده مفید را برای ماشین خود نصب کنید، بهتر است به یک فروشگاه مطمئن مراجعه کنید.

فروشگاه هایی نظیر دیجیکار آدیو که دارای سال ها تجربه در زمینه تأمین قطعات مورد نیاز انواع خودرو هستند، می توانند بهترین اینترفیس خودرو را در اختیار شما قرار بدهند. با شناختی که این مجموعه ها از بازار خودرو و لوازم آن دارند، علاوه بر این که قادر به تأمین تجهیزات اصل خودرو هستند، بهترین قیمتی که در بازار برای لوازم خودرو موجود هست را نیز برای شما فراهم خواهند کرد.

 

مقالات و محصولات مرتبط: بررسی تخصصی پخش دکلس  | تیوتر و سوپر تیوتر  | معرفی برند گلیدن و محصولات آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.