مقالات

بررسی تخصصی پخش دکلس | تفاوت ic – نوع پنل – ابعاد

اگر بخواهیم مفهوم پنل های دکلس را بیان کنیم میتوانیم بگوییم: دکلس ها فاقد درگاهی برای سی دی(CD) و دی وی دی (DVD)می باشند اما این دستگاهها معمولا اکثر ویژگهای دستگاههای سی دی خور را دارند. نام دیگر دکلس (رادیو فلش ) می باشد که دارای قیمت بالا و انواع مختلف است.

بررسی تخصصی پخش دکلس

بهترین پخش دکلس با توجه به سلیقه و معیارهایی که هر فرد در رابطه با سیستم صوتی ماشین برای خود در نظر می گیرد، متفاوت است. پخش دکلس (Deckless) خود به تنهایی به دلیل خصوصیاتی که دارد می تواند به عنوان بهترین سیستم های صوتی ماشین در نظر گرفته شود. این نوع سیستم ها با سی دی و دی وی کار نمی کنند.

در واقع وابسته به سی دی و دی وی دی نبوده، بدون این دو می توانند انواع موسیقی ها را پخش کنند. به همین دلیل شما بدون این که محدود به موسیقی های داخل یک یا چند سی دی یا دی وی دی شوید، به راحتی می توانید با استفاده از وسایلی نظیر مموری کارت، فلش و کابل اتصال به گوشی خود همه موسیقی های دلخواه خود را گوش کنید. به ویژه این که در مقایسه با ضبط های سی دی خور دارای قیمتی بسیار به صرفه تر هستند.

این نوع سیستم های صوتی خودرو دارای انواع متنوعی هستند که هر کدام از آن ها نیز ویژگی های خاص خود را دارند. بر همین اساس است که بهترین راه برای انتخاب بهترین پخش دکلس شناخت انواع آن ها و تفاوت هایی است که با یکدیگر دارا هستند. پس از شناخت خصوصیات هر کدام از این دستگاه ها می توانید عملکرد آن ها را با یکدیگر مقایسه کنید. در این صورت، به راحتی قادر خواهید بود تا نوع و برندی که بیش تر از سایرین به آنچه که شما از یک سیستم صوتی خودرو می خواهید، نزدیک تر است را انتخاب کنید.

انتخاب بهترین پخش دکلس

 

چند نوع پخش دکلس وجود دارد؟

در رابطه با انواع پخش دکلس می توان سه ویژگی را در این نوع سیستم های صوتی اتومبیل در نظر گرفت و با توجه به این ویژگی ها بهترین پخش دکلس را برای اتومبیل خود انتخاب کرد.

 • تفاوت در اندازه آی سی
 • تفاوت در ثابت و متحرک بودن پنل
 • تفاوت در ابعاد

پخش دکلس از نظر تفاوت در اندازه آی سی

پخش دکلس از نظر تفاوت در اندازه آی سی آن ها به دو دسته تقسیم می شود:

 • پخش دکلس آی سی بزرگ: در مقایسه با سایر مدل ها کیفیت و ماندگاری بهتری دارند. قیمت این نوع سیستم ها نیز بیش تر از دیگر مدل ها خواهد بود.
 • پخش دکلس آی سی کوچک: این نوع سیستم ها دارای آی سی میکرو هستند. طول عمر کم تری در مقایسه با نوع دیگر آن دارند و البته قیمت آن ها نیز مناسب تر است.

پخش دکلس از نظر ثابت و متحرک بودن پنل

پخش دکلس پنل ثابت به صورتی است که همه سیستم به طور کامل در خودرو نصب شده است و قابل جابجایی نیست. در صورتی که پخش دکلس پنل متحرک را می توان به راحتی از خودرو جدا کرد.

پخش دکلس از نظر تفاوت در ابعاد

پخش دکلس از نظر تفاوت در ابعاد مربوط به استانداردی است که یک سازمان آلمانی در رابطه با اندازه ارتفاع و عرض این نوع محصولات قرار داده است. با توجه به این نوع استاندارد این نوع سیستم ها به دو نوع یک دین و دو دین تقسیم بندی می شوند. تفاوت دکلس یک دین و دو دین در این است که ابعاد پخش دکلس یک دین (single DIN) تابع این نوع استاندارد است ولی بلندی پخش دکلس دو دین (Double-DIN) به اندازه دو برابر بیش تر از این استاندارد ساخته می شود.

بررسی تخصصی پخش دکلس | تفاوت ic - نوع پنل - ابعاد

 

بهترین پخش دکلس با برندهای مختلف

بهترین پخش دکلس را با توجه به برندهای مختلف نیز می توانید انتخاب کنید. برخی از این برندها عبارت هستند از:

 • پخش دکلس 259 و 249 شروود: این سیستم ها چینی هستند.
 • پخش دکلس 5050 کاروزریا
 • پخش دکلس 3501 کنکورد
 • پخش دکلس A110 سونی و A210 سونی
 • پخش دکلس 152 و 252 جی وی سی
 • پخش دکلس 104 و 204 کنوود
 • پخش دکلس S105 پایونیر

بهترین پخش دکلس کدام یک از انواع آن است؟

برای این که به نتیجه مناسبی برای خریداری کردن بهترین پخش دکلس برسید، بهتر است ابتدا یک فروشگاه معتبر را انتخاب کنید. پس از انتخاب فروشگاه با توجه به شناختی که از این نوع سیستم ها به دست آورده اید می توانید از میان محصولات موجود در آن مجموعه، پخش دکلس مورد نظر خود را خریداری کنید.

اعتبار فروشگاه از این نظر اهمیت دارد که از اصل بودن محصولی که تهیه کرده اید مطمئن می شوید و می توانید از خدمات پشتیبانی بخش فروش فروشگاه نیز استفاده کنید. بنابراین علاوه بر این که شناخت انواع سیستم های صوتی خودرو بسیار مهم است، انتخاب یک فروشگاه انواع لوازم صوتی و تصویری خودرو نیز فوق العاده اهمیت دارد.

 

محصولات و مقالات مرتبط: آمپلی فایر  |  برند گلیدن و محصولات آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.