مقالات

بلندگو آمپلی فایر خور بهتر است یا بدون آمپلی فایر؟

تفاوت باند آمپلی دار و بدون آمپلی

بلندگو ‌های آمپلی فایر دار جز آن دسته از بلندگو هایی می‌باشند که می‌توانند لذت گوش دادن به موزیک را برای شما چندین برابر کنند. ما در این مطلب قصد داریم که بیشتر در رابطه با این بلندگو ها برای شما صحبت کنیم و به بررسی تفاوت بلندگوی آمپلی فایر دار و بدون آمپلی فایر بپردازیم، پس ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

کدام یک بهتر است؟ بلندگو آمپلی فایر دار یا بدون آمپلی فایر

هر کدام از بلندگو های آمپلی فایر دار و بدون آمپلی فایر ویژگی‌ های مخصوص به خودشان را دارند که باعث شده‌ است افراد گوناگونی به سمت خرید آن ‌ها جذب شوند‌.

توجه نمایید که شما هنگام نصب سیستم صوتی در ماشین خودتان باید به تفاوت بلندگوی آمپلی فایر دار و بدون آمپلی فایر دقت داشته باشید تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین بلندگو را با توجه به بودجه و سیستم صوتی خودتان استفاده کنید تا از استفاده کردن از آن لذت ببرید.

آمپلی فایر ها درواقع تقویت ‌کننده‌ های صدای ماشین هستند که به ‌عنوان ساده‌ترین راه برای تقویت سیستم صوتی ماشین مورد استفاده قرار می‌گیرند.

باید بدانید که آمپلی فایر به ‌عنوان یک بوستر و قوی کننده سیگنال صوتی مورد استفاده قرار می‌گیرد که سیگنال صوتی را دریافت می‌کند و آن را با چندین برابر قدرت انتشار می‌کند. اگر شما به صدا های بلند علاقه‌مند هستید، منطقی است که نصب آمپلی فایر روی سیستم صوتی ماشین شما بسیار مهم و تاثیر گذار می‌باشد.

تفاوت بلندگو آمپلی دار و بدون آمپلی

بررسی تفاوت بلندگوی آمپلی فایر دار و بدون آمپلی فایر 

پیشتر با ویژگی ‌های آمپلی فایر آشنا شدید، حال بهتر است که در رابطه با تفاوت بلندگوی آمپلی فایر دار و بدون آمپلی فایر نیز اطلاعات کسب کنید تا بتوانید با توجه به این موارد یک بلند یک بلندگوی مناسب را برای خودتان خریداری کنید.

توجه نمایید که به ‌طور کلی استفاده از آمپلی فایر می‌توانند صدای بلندتری را در اختیار شما قرار دهد و همچنین کیفیت صوت را نیز بهتر می‌کند. اگر شما زیاد کردن صدای ضبط ماشین متوجه شدید که صوت دچار به ‌هم ‌ریختگی می‌شود، می‌توانید با استفاده از آمپلی فایر از به‌ هم ‌ریختگی اصوات در ولوم ‌های بالا جلوگیری کنید و به‌ راحتی و بدون هیچ‌ گونه مشکلی از گوش دادن به موزیک لذت ببرید.

بلندگو های بدون آمپلی فایر این مشکل را دارا می‌باشند که در ولوم‌ های بالا ممکن است شما بهم‌ ریختگی صدا را حس کنید. توجه نمایید که اگر ماشین شما یک خروجی به ‌عنوان ساب ووفر ندارد، شما باید حتماً از یک آمپلی فایر استفاده کنید تا بتوانید سیستم صوتی ماشین خودتان را سرپا نگه دارید.

پس در ماشین ‌هایی که خروجی جداگانه برای ساب ووفر وجود ندارد استفاده از بلندگوی آمپلی فایر دار ضروری است. پس یکی دیگر از مواردی که در دسته تفاوت بلندگوی آمپلی فایر دار و بدون آمپلی فایر قرار می‌گیرد این است که در ماشین‌ های بدون پورت مجزای ساب ووفر باید از بلندگو های آمپلی فایر دار استفاده کرد.

علاوه ‌بر این موارد، برای به دست آوردن صدای باکیفیت ‌تر و از هر نظر بهتر، استفاده از بلندگوی آمپلی فایر دار ضروری است. به ‌طور کلی اگر شما علاقه‌ مند هستیم که در ماشین خودتان با صدای بلند موزیک گوش دهید به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما از بلندگوی آمپلی فایر دار استفاده کنید زیرا در غیر این صورت دیر یا زود مجبور هستید که بلندگوی ماشین خود را تغییر دهید. پس با توجه سلیقه خودتان از بهترین انواع این بلندگو ها استفاده کنید و از استفاده کردن از آن‌ ها لذت ببرید.

تفاوت بلندگو آمپلی دار و بدون آمپلی

بلندگوی آمپلی فایر دار بخرم یا نه؟

به طور کلی بلندگو های آمپلی فایردار کیفیت صدای عالی ‌تری را به نسبت بلندگو های بدون آمپلی فایر به شما عرضه می‌کند پس اگر شما می‌خواهید که سیستم صوتی سرحال و عالی داشته باشید و از این سیستم صوتی در هر مکانی و حتی در مجالس گوناگون استفاده کنید می‌توانید با استفاده از بلندگوی آمپلی فایر دار به ‌راحتی و بدون هیچ‌ گونه مشکلی به این هدف خودتان دسترسی پیدا کنید.

نحوه کار این بلندگو ها بسیار ساده می‌باشد؛ بلندگو های آمپلی فایر دار دارای یک قطعه مشخص و خاص می‌باشند که این قطعه مشخصات دریافتی را تا چندین برابر افزایش می‌دهد که همین موضوع می‌تواند باعث شود که هنگام زیاد کردن صوت ماشین کیفیت موزیک پایین نیاید و شما بتوانید موزیک را با کیفیت هر چه بیشتری بشنوید و از شنیدن آن لذت ببرید.

به ‌هر حال یکی از بزرگ‌ترین مواردی که در دسته تفاوت بلندگوی آمپلی فایر دار و بدون آمپلی فایر قرار می‌گیرد این است که بلندگوی آمپلی فایر دار لذت بسیار بیشتری را هنگام گوش دادن به موزیک به شما انتقال می‌دهد.

 

محصولات و مقالات مرتبط: میدبیس و میدرنج  |  تفاوت سوپر تیوتر، تیوتر و هورن چیست؟م خرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *